„Szkoła Ćwiczeń”

Od wielu lat Szkoła Podstawowa nr 155 im. Św. Jadwigi Królowej w Krakowie jest „Szkoła Ćwiczeń” Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Jesteśmy miejscem, gdzie przyszli nauczyciele pod okiem opiekunów mogą uczyć się warsztatu pracy i nabywać nowych umiejętności pedagogicznych.

Szkoła ćwiczeń to miejsce, gdzie najnowsze trendy i strategie pedagogiczne podlegają praktycznej weryfikacji, nauczyciele doskonalą swój warsztat pracy i dzielą się swoimi pomysłami ze studentami. Natomiast studenci – przyszli nauczyciele pod kierunkiem swojego opiekuna, mierzą się z praktyką pedagogiczną zarówno w zakresie dydaktyki, jak i wychowania.

W ramach współpracy nauczyciele uczestniczą w bezpłatnych konferencjach naukowych, wykładach otwartych, seminariach, prelekcjach oraz otrzymują wsparcie metodyczne od pracowników dydaktycznych uczelni.

Dzięki wieloletniej współpracy z Uniwersytetem Pedagogicznym zostaliśmy zaproszeni i zakwalifikowani do projektu Approach Towards Shaping „Minus” in School Mathematics (Skrót: AMMA). Typ projektu: KA210-SCH – Small-scale partnerships in school education.

Kształcimy ludzi twórczych i radosnych,
umiejących pomagać innym i odnosić sukcesy

Nasze wartości

Razem można więcej, lepiej i ciekawiej