• Pn. 9:00-16:00
  • Śr. 9:00-16:00
  • Czw. 9:00-16:00
  • Pt. 9:00-16:00

Zachęcam rodziców, do głośnego czytania dzieciom

Rodzinne czytanie to najlepsza i najtańsza inwestycja w przyszłość Twojego dziecka. Podczas wspólnego czytania wartościowej literatury , wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym, mądrym tekstem literackim. Już od pierwszych dni życia malucha możemy wprowadzić czytanie jako formę wspierania jego rozwoju, a także uczenia go dobrych nawyków i poprawnego, bogatego języka. Nasze głośne czytanie może trwać wiele, wiele lat…

Gdy dziecko idzie do szkoły warto czytać mu nadal. Dopasować lekturę do upodobań małego słuchacza tak, by czytanie było odczuwane jako przyjemność i prawdziwa przygoda. Poznając kolejne książki, dziecko ma większe szanse na sukces w szkole. Duży zasób słownictwa , umiejętność myślenia i wypowiadania się, większa wiedza o świecie – to atuty, które trudno przecenić.

Czytanie dzieciom:

• rozbudza ciekawość świata
  • pomaga budować bogaty język
  • rozwija wyobraźnię i poczucie humoru
  • ćwiczy koncentrację i umiejętność słuchania
  • pogłębia więzi między rodzicami i dzieckiem
  • poprawia relacje między uczniami
  • uczy myślenia i wartości moralnych
  • wyrabia nawyk czytania i zdobywania wiedzy
  • zapobiega uzależnieniom od telewizji i komputera
  • zmniejsza aspołeczne, prowokacyjne i agresywne zachowania.

Regulamin Biblioteki SP 155 w Krakowie

1. Biblioteka służy wszystkim uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły a także rodzicom.
  2. Ze zgromadzonych w bibliotece książek i czasopism korzystać można: wypożyczając je do domu (lektury szkolne, literaturę piękną, książki popularnonaukowe), czytając lub przeglądając na miejscu ( księgozbiór podręczny, czasopisma)
  3. W bibliotece obowiązuje cisza i zakaz spożywania posiłków.
  4. Jednorazowo można wypożyczyć dwie książki na dwa tygodnie. Przeczytane książki należy zwrócić do biblioteki, gdyż czekają na nie inni czytelnicy.
  5. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zgubieniem.
  6. Uczeń, który zgubi lub zniszczy książkę biblioteczną, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela – bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej antykwarycznej cenie książki zgubionej lub zniszczonej.