Klasy sportowe

Wychowanie fizyczne jako istotna część wychowania ogólnego ma znaczący wpływ na realizację zadania szkoły, tj. dążenie do pełnego i wszechstronnego rozwoju ucznia. Jest również procesem kształtowania dyspozycji osobowościowych – zainteresowań, zamiłowań, przekonań, to przede wszystkim kształtowanie pozytywnych postaw wobec kultury fizycznej.

W naszej szkole od klasy IV tworzone są odziały sportowe o profilu piłka siatkowa. Program tych klas realizowany jest w systemie:

• 4 godziny to program realizacji podstawy programowej wychowania fizycznego
  • 6 godzin to autorski program z piłki siatkowej.

Przynależność do klasy sportowej jest jednoznaczna z przynależnością do Uczniowskiego Klubu Sportowego 22 i akceptacją statutu i regulaminów tego klubu. Klasy sportowe realizują programy szkolenia sportowego równolegle z programem kształcenia ogólnego właściwego dla szkoły podstawowej. W ramach szkolenia sportowego szkoła organizuje dla uczniów obozy szkoleniowe.

Nasi uczniowie zdobywają medale w Mistrzostwach Krakowa, Mistrzostwach Województwa Małopolskiego oraz Mistrzostwach Polski w piłce siatkowej zarówno w turniejach szkolnych jak i klubowych. Mamy absolwentów, którzy grają na najwyższym szczeblu rozgrywek ligowych- PlusLiga oraz absolwenta, który gra w reprezentacji Polski.

Podczas turniejów piłki siatkowej mężczyzn im. Huberta Wagnera, w którym biorą udział reprezentacje  z całego świata, nasi uczniowie wyprowadzali zawodników przed meczami na parkiet oraz odpowiedzialni byli za podawanie piłek. Było to wielkie przeżycie dla młodych adeptów piłki siatkowej.

Corocznie organizujemy Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej dla dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora SP155, w którym bierze udział ponad trzystu zawodników z najlepszych klubów w Polsce.

Kształcimy ludzi twórczych i radosnych,
umiejących pomagać innym i odnosić sukcesy

Nasze wartości

Razem można więcej, lepiej i ciekawiej