Logo SP155 Kraków
Szkoła

Wycieczka do Londynu klas dwujęzycznych

We wtorek 13 czerwca wczesnym rankiem uczniowie klas dwujęzycznych pod opieką pań: Izabeli Fornalczyk, Edyty Adamczyk i Joanny Krzynówek polecieli do Londynu. Wycieczka miała na celu nie tylko praktyczne stosowanie języka oraz podkreślenie znaczenia nauki języków obcych, ale również poznanie historii i kultury Wielkiej Brytanii.

Pani przewodnik opowiadając o zabytkach Londynu zaciekawiła wszystkich uczniów, którzy chętnie słuchali szczegółów dotyczących powstania i rozbudowy miasta. Równie ciekawa była opowieść o Tower of London oraz żonach króla Henryka VIII. Niesamowite wrażenie wywarło też na uczniach Muzeum Historii Naturalnej, gdzie mogli zapoznać się z przebiegiem procesu ewolucji czy zobaczyć wymarłego wilka workowatego. Niezatarte wspomnienia na pewno pozostawi po sobie wizyta w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds.

Atrakcji, które zapisały się w pamięci uczestników wycieczki,  było znacznie więcej. Do Krakowa uczniowie wrócili z głowami pełnymi wrażeń i cudownych wspomnień późnym wieczorem 17 czerwca.