Kwesta na cmentarzu  Rakowickim na rzecz Hospicjum św. Łazarza w Krakowie

Od wielu lat współpracujemy z Hospicjum św. Łazarza w Nowej Hucie i bierzemy udział w akcji Pola Nadziei. Naszymi datkami wspieramy hospicjum w opiece nad ludźmi ciężko chorymi u kresu swojej życiowej drogi. W tym roku kwestowaliśmy na cmentarzu Rakowickim przez 3 dni października: 29 w sobotę, 30 w niedzielę i 31 w poniedziałek.  W kweście brało udział 55 wolontariuszy z klas ósmych, którzy z wielkim zaangażowaniem, taktem i uśmiechem zachęcali do wpłat odwiedzających cmentarz. Nasza postawa została zauważona przez redaktorów Kroniki Krakowskiej, którzy przeprowadzili z dwoma uczniami Bartkiem Koziołem i Sebastianem Dudkiem z 8e krótki wywiad. Nie wiemy ile zebrała nasza szkoła, bo pieniądze są liczone z całej akcji, ale często do puszek trafiały banknoty 100 złotowe.

Opiekun: B . Szafraniec