FUNtastycznie w klasie 2c!

W roku szkolnym 2023/2024 p. Monika Górecka-Marzec

na lekcjach edukacji wczesnoszkolnej wprowadziła w klasie 2c innowację FUNtastycznie. Głównym jej celem jest włączenie języka angielskiego do edukacji uczniów w szkole w trakcie realizowania podstawy programowej edukacji wczesnoszkolnej. Polega to na kontakcie z językiem angielskim podczas zabaw i przerw śródlekcyjnych, a także w czasie lekcji np. klasowy kodeks, wydawanie poleceń w języku angielskim, czy używanie języka angielskiego w trakcie czynności porządkowych. Nauczanie języka angielskiego odbywa się w formie zabaw stymulujących zapamiętywanie słownictwa i zwrotów tj. gier dydaktycznych, zabaw muzycznych i ruchowych, ćwiczeń opartych na metodzie TPR (Total Physical Response) oraz aktywnościach artystycznych. Innowacja ta ma na celu poznanie tradycji, rozbudzanie zainteresowania językiem angielskim i wyzwalanie pozytywnych emocji związanych z jego nauką. Codzienny, płynny i naturalny kontakt z językiem angielskim sprawia, że dzieci rozwijają się wszechstronnie i są otwarte na nowe wyzwania. Uczniowie poradzili sobie fantastycznie. Innowacja ta jest także przygotowaniem uczniów do dwujęzyczności, która wprowadzana jest w naszej szkole w klasach starszych.Na lekcjach było FUNtastycznie i zamierzamy to kontynuować!