Logo SP155 Kraków
Szkoła

Europejski Dzień Języków obcych w świetlicy

Realizacja zadań w ramach projektu Erasmus+: Jolanta Pesta, Justyna Dyląg-Zawadzka.

Jednym z działań w Programie Mobilności Kadry Edukacyjnej, pt.: Uczenie się i nauczanie poprzez działanie, jest szerzenie wiedzy wśród uczniów na temat popularyzacji nauki różnych języków obcych. We wrześniu 2023r. zorganizowane zostały w świetlicy szkolnej zajęcia pt.: Europejski Dzień Języków obcych.  

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków zorganizowana wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską miała miejsce 26 września 2001 r., wzbudzając zainteresowanie milionów ludzi. W tym roku świętowaliśmy już 23-lecie tego wydarzenia w naszej szkole.

Uczniowie klas I-III skorzystali z okazji, by sprawdzić swoją wiedzę w quizie, którego pytania były ukryte pod kodami QR. Zadania nie należały do najłatwiejszych. Należało znaleźć odpowiedzi na 15 pytań związanych z różnymi językami, jak również rozpoznać ze zdjęć, jaki to kraj. Niemniej jednak bardzo wielu uczniów spróbowało swoich sił, a przy tym dobrze się bawiło.

Ponadto uczniowie uczyli się wielu tych samych słów np. przyborów szkolnych w różnych językach, a także poznali i kolorowali flagi różnych państw Unii europejskiej i zaśpiewali jedną piosenkę w kilku językach.

Celem tych wszystkich zadań było uświadamianie uczniom, że nauka języków obcych może być przyjemna, a jednocześnie bardzo przydatna w życiu.