Adopcja szkoły w Afryce

Dla naszej części świata dostęp do edukacji jest powszechny. Nie wyobrażamy sobie, że nie ma szkół podstawowych, średnich, możliwości studiowania i zdobycia kwalifikacji w wymarzonym zawodzie. Jednak w wielu krajach afrykańskich poziom analfabetyzmu waha się od 30% do nawet 80%. Tylko edukacja i zdobycie wykształcenia daje możliwość ludności Afryki wydobycie się z biedy. Z 30 najbiedniejszych krajów na świecie aż 26 leży w Afryce. Dlatego nasze koło wolontariatu od lat prowadzi akcje adopcja szkoły w Afryce i współpracuje z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio.

W październikowej i listopadowej zbiórce zebraliśmy 322 złote, a fundusze wpłaciliśmy na rzecz adoptowanej przez nas szkoły w Republice Środkowej Afryki.

Opiekun akcji: A. Kamińska SP 155