8 Wspaniałych – znamy laureatów 29. krakowskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków

3 kwietnia 2023 roku poznaliśmy wyniki 29. krakowskiej edycji krakowskiej edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych. Laureatem ( jednym z ośmiu) za rok 2023 został Wojciech Golczyk ze Szkoły Podstawowej nr 155, czyli nasz uczeń.

W plebiscycie nagradzana jest młodzież wyróżniająca się wrażliwością społeczną, pomysłowością i energią. Laureatami zostają uczniowie i uczennice ostatnich dwóch klas szkoły podstawowej i wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, którym nie brakuje odwagi, by wprowadzać pozytywne zmiany w najbliższym otoczeniu. Angażują się w pomoc koleżankom i kolegom ze szkoły, działają na rzecz społeczności lokalnej, zachęcają innych do działań prospołecznych, starają się zapobiegać przemocy, agresji czy uzależnieniom. Są koleżeńscy, uważni na potrzeby innych, pełni entuzjazmu. Otwartością i zaangażowaniem motywują innych do działań prospołecznych, pokazując, że dobro to wartość, która mnoży się poprzez dzielenie.

Wojtku, gratulujemy tytułu, jesteśmy dumni z Twoich osiągnięć.