Uwolnij potencjał
twojego dziecka w SP 155

os. 2 Pułku Lotniczego 21, 31-869 Kraków

tel. 12 647 10 08, sp155krakow@o2.pl

Akcja prezentacja dla Przedszkola nr 100

Akcja prezentacja!
W zaprzyjaźnionym Samorządowym Przedszkolu Specjalnym nr 100, działa od roku klub sportowca i podróżnika. W ubiegłym roku mogliśmy bezpośrednio wspierać jego działalność - zapoznawaliśmy dzieci z tenisem stołowym. Niestety obecny czas zupełnie ogranicza działania przestrzenne, dlatego opiekunki zwróciły się do wolontariuszy o pomoc w organizacji wirtualnego podróżowania i uprawiania sportu.
Chodziło o przygotowanie prezentacji multimedialnych dla przedszkolaków na temat ciekawostek dotyczących wybranego kraju, miasta lub miejsca (gdzie leży na mapie świata, jak można tam dojechać, jaką ma flagę, jaki ma strój regionalny, jaki ma hymn, jakie ma charakterystyczne, potrawy lub smakołyki (owoce), jakie ma ciekawe zabytki itp.) oraz zapoznających dzieci z dyscyplinami sportu (chodziło o to, aby poprzez zdjęcia przedstawić, czy to sport drużynowy czy indywidualny, gdzie się go uprawia, ilu jest zawodników, jak są ubrani, na czym polega dyscyplina).
Propozycja spotkała się z dużym odzewem ze strony naszych wolontariuszy. Powstała prezentacja na temat sztandarowej dyscypliny sportu w naszej szkole - koszykówki - oraz niezwykle ostatnio popularnego w Polsce i na świecie morsowania. Nadesłano również dziewięć prac, prezentujących państwa i stolice europejskie. Prezentacje były barwne, ciekawe, miały zamieszczone zdjęcia i filmiki. Niektóre zawierały nagrane komentarze dla dzieci, aby mogły bez dodatkowej pomocy skorzystać z tej formy poznawania świata.
Sprawdzone i zaakceptowane przez geografa prace zostały przesłane do przedszkola. Mamy nadzieję, że efektywnie przyczynią się do uatrakcyjnienia zajęć i będą się podobały naszym młodszym przyjaciołom.
Anna Kamińska i Beata Szafraniec