Uwolnij potencjał
twojego dziecka w SP 155

os. 2 Pułku Lotniczego 21, 31-869 Kraków

tel. 12 647 10 08, sp155krakow@o2.pl

Zbieramy książki dla Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” !

   Nasza szkoła włączyła się do akcji grupy charytatywnej „Szpunt” Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka”, która 15 grudnia 2019 roku organizowała kiermasz ciast i książek. Pieniądze zebrane podczas imprezy przeznaczone zostały na rzecz stowarzyszenia s. Anny Bałchan „Po-Moc”, organizującego wyjazd terapeutyczno-integracyjny dla kobiet z dziećmi, które stały się ofiarami handlu ludźmi lub przymusowej prostytucji.

   Zbiórkę książek zorganizowaliśmy w bibliotece szkolnej w dniach 25 listopada – 12 grudnia 2019 roku. W godzinach pracy biblioteki można było przynosić książki tylko w dobrym stanie, potencjalnie atrakcyjne i interesujące dla nabywców w różnym wieku.
   Apel Dominikańskiego Duszpasterstwa Akademickiego „Beczka” spotkał się z bardzo dużym odzewem. W szkolnej bibliotece nie mieściły się pudła wypełnione po brzegi darami od szkolnej społeczności. Wolontariusze z klasy 8c segregowali i pakowali encyklopedie, leksykony, atlasy, literaturę piękną, prozę, poezję, dramat, fantastykę, biografie, książki historyczne, naukowe, techniczne i religijne, śpiewniki i poradniki.
   Siedem wielkich pudeł, zawierających ponad 500 pozycji książkowych zabrali wolontariusze z duszpasterstwa. Wzbogaciły one stoiska kiermaszowe otwarte w niedzielę 15 grudnia.
   Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, ludziom wielkiego serca, którzy chcieli pomóc potrzebującym.


opiekunka SKW "Mali Światu"
anna kamińska