Uwolnij potencjał
twojego dziecka w SP 155

os. 2 Pułku Lotniczego 21, 31-869 Kraków

tel. 12 647 10 08, sp155krakow@o2.pl

Wyróżnienie w projekcie “Każdy jest komuś potrzebny” Fundacji MIMO WSZYSTKO

Piątego grudnia - w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza - kapituła konkursu pod przewodnictwem Anny Dymnej ogłosiła wyniki. Mamy wyróżnienie! A oto jak jurorzy uzasadnili swoją decyzję:

Dlaczego jury postanowiło przyznać wyróżnienie dla uczniów klasy IVf ze Szkoły Podstawowej nr 155 z Krakowa?

Przyznając punkty dla poszczególnych klas, wzięliśmy pod uwagę nie tylko działania, które wykonali uczniowie, ale również treść i formę sprawozdania z tych działań – mówi Anna Dymna. – Najważniejsza jest dla nas przede wszystkim relacja samych dzieci, informacje o tym, co zrobiły i jakie efekty to działanie w nich wywołało. Jak się czuli jako wolontariusze? Czy będą chcieli się angażować w kolejne tego typu akcje? Sprawozdanie klasy IVf było pod tym względem najlepsze. Bardzo wysoko oceniliśmy również sam pomysł akcji i jego realizację. Widać, że te dzieci miały wiele radości.

Na potrzeby projektu uczniowie założyli SPAF, czyli Szkolne Pogotowie Antynudowe IVF i zorganizowali przedstawienie na motywach wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, dla dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola integracyjnego. W przygotowania włączyli się również nauczyciele i rodzice. Było szycie strojów i dekoracji, przygotowywanie upominków, pieczenie przysmaków i wiele radości ze wspólnego działania.

Mogliśmy to wszystko zobaczyć na zdjęciach i filmiku, przeczytać w formie relacji napisanej przez panią wychowawczynię, ale nie zabrakło też relacji uczniów, a nawet rodziców – mówi Anna Dymna.

Jak to wyglądało z perspektywy dzieci?

Prezentujemy treść relacji jednego z uczniów:

 Nauczyłem się, że pomaganie niepełnosprawnym jest dużym wyzwaniem, ale to przyjemność bo wiesz, że robisz dobry uczynek. W czasie gdy wyklejaliśmy SuperWolo musieliśmy bardzo pomagać przedszkolakom. Widać, że były niepełnosprawne, ale to nie powstrzymało nas od działania. W czasie zagadek musieliśmy im pomagać, bo nie wszystko wiedziały. W czasie przygotowań układaliśmy stoły, pompowaliśmy balony. Po przedstawieniu byliśmy bardzo zmęczeni.

I relację z przygotowań napisaną przez jednego z rodziców:

Od początku trwania akcji wolontariatu córka była nią bardzo zainteresowana. Opowiadała pełna emocji o wszystkim, co jest z nią związane. Zgłosiła się chętnie do wielu sekcji. Widać było, jak bardzo jest dumna, że jej klasa bierze udział w takim ważnym przedsięwzięciu. Sama miałam przyjemność zobaczyć efekt końcowy. Byłam pod wielkim wrażeniem!

Gratulujemy zwycięzcom i naszym wyjątkowo wyróżnionym czwartoklasistom!

Uroczyste wręczenie statuetki SuperWolo 2017 odbędzie się 11 grudnia w ośrodku „Dolina Słońca”, w podkrakowskich Radwanowicach. Dla zwycięskiej klasy wystąpi Teatr Radwanek.