Uwolnij potencjał
twojego dziecka w SP 155

os. 2 Pułku Lotniczego 21, 31-869 Kraków

tel. 12 647 10 08

Klasa 5a i 6f na EuroWeeku w Dusznikach Zdroju

Między 21 a 25 października dwie klasy z naszej szkoły pracowicie spędzały czas podczas pobytu w Dusznikach Zdroju na EuroWeeku. To inaczej zwana Szkoła Liderów - kilkudniowy wyjazd, na którym zajęcia w języku angielskim prowadzą wolontariusze z całego świata.

Podczas pobytu na EuroWeeku robiliśmy różne ciekawe rzeczy, na przykład tworzyliśmy projekty własnej firmy a także nowoczesnego pojazdu, którym moglibyśmy się przemieszczać w czasie i przestrzeni. Mogliśmy się spotkać i porozmawiać z młodymi ludźmi z całego świata podczas meetingu z wolontariuszami. Zorganizowano dla nas pizza - party, a na koniec świetnie bawiliśmy się na dyskotece. W wolnych chwilach spacerowaliśmy po malowniczej miejscowości wypoczynkowej.

Najbardziej podobała się nam współpraca z wolontariuszami. Poznaliśmy Lili z Wietnamu, Dindę z Indonezji, Gigi z Turcji, WinWinWin z Miemmy (Birmy). Pracowaliśmy też z Roberto z Kolumbii, Rodrigo z Meksyku i “Pizzą” - Włochem z Kosowa, który miał takie trudne do wymówienia imię, że posługiwał się pseudonimem. Wolontariusze przygotowali specjalnie dla nas prezentacje dotyczące swoich krajów - poznaliśmy ich położenie, tradycje i zwyczaje.

Oprócz wolontariuszy spotkaliśmy jeszcze swoich znajomych z ubiegłego roku - uczniów ze szkoły w Korzkwi. To również dzięki nim zajęcia językowe, praca w grupach i night show a także tańce i pizza party były naprawdę wspaniałą zabawą.

Oczywiście nie wszystko było idealne. Nie podobał się nam zakaz używania telefonów, niektórym nie smakowało jedzenie a innych złościła niemożność wychodzenia z pokojów po 21.30 i fakt, że nie można było zostać do końca dyskoteki. Przerwa poobiednia była za krótka, żałowalismy też, że w tym roku nie nakręciliśmy na zajęciach własnego filmu.

Za to nauczyliśmy się lepiej mówić po angielsku, poznaliśmy kulturę innych państw, ćwiczyliśmy współpracę w grupach, jesteśmy trochę bardziej tolerancyjni wobec innych. Poznaliśmy bardzo mądrych i wspaniałych ludzi. Większosć z nas z rozpaczą żegnała się z wolontariuszami i nowymi znajomymi. Bardzo podobał nam się EuroWeek i chcielibyśmy za rok znowu tam pojechać.

Dominik i Filip z 6f